روند پیگیری پرونده زمینهای هشتگرد بنقل از خبر گزاری مهر

با گذشت 10 سال؛
پرونده کلاهبرداری 180 میلیارد تومانی مدیران سابق تعاونی مسکن برق در دادگاه
پرونده کلاهبرداری میلیاردی مدیران سابق شرکت تعاونی مسکن کارگران برق تهران پس از 10 سال سرگردانی مالباختگان سرانجام برای محاکمه به شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رسیدگی قضائی به این پرونده از سال 1382 در دادسراهای مختلف آغاز شد. در این زمینه پرونده های مختلفی در دادسراهای ناحیه 6، 12، امور اقتصادی تهران و دادسرای هشتگرد مطرح شده بود که با توجه به حجم و کثرت شکات و مالباختگان وزارت اطلاعات موضوع را پیگیری و کلیه پرونده‌ها تجمیع و به شعبه 10 بازپرسی دادسرای ناحیه 6 تهران ارجاع شد.

در ادامه بازپرس شعبه دستور احضار و جلب مدیران اسبق شرکت تعاونی مسکن کارگران برق منطقه‌ای تهران را صادر و از اواخر اسفندماه سال 1388 مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت تحت بازداشت قرار دارند.

با پیگیری‌های صورت گرفته شکات و وکیل آنها بالاخره شعبه 10بازپرسی در خصوص شکایت حدود 8 هزار نفر از شکات، علیه متهمین قرار مجرمیت به اتهام شرکت در تشکیل شبکه رهبری کلاهبرداری صادر و پرونده با صدور کیفرخواست از سوی سرپرست دادسرای ناحیه 6 تهران با 86 هزار صفحه و 67 کارتن جهت رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.براساس ماده 4 قانون تشدید مبارزه با مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری مجازات تشکیل شبکه کلاهبرداری و رهبری آن حداقل 15 سال حبس و حداکثر حبس ابد می‌باشد.

از سوی دیگر بررسی های کارشناسان نشان می دهد، میزان کلاهبرداری متهمان این پرونده در حدود 180 میلیارد تومان برآورد شده است.

پس از صدور کیفرخواست برای متهمان و ارسال پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ، بررسی ومطالعه آن آغاز شد که سرانجام 14 مرداد سال گذشته با بررسی کامل کیفرخواست و جلسه ای با نمایندگان شاکیان ، پرونده به دلیل وجود نواقصی در آن به دادسرا بازگردانده شد.

با رفع نواقص پرونده و با توجه به اختلاف دادگاه و دادسرا در خصوص صلاحیت دادگاه ، پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی پس از بررسی پرونده ،رسیدگی را در صلاحیت دادگاه کیفری اعلام کردند.

در حال حاضر پرونده به شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران بازگردانده شده و قرار است پس از مطالعه پرونده از سوی رئیس شعبه زمان محاکمه مشخص شود.

/ 9 نظر / 30 بازدید
علی محمدی روزبهانی

الهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم انشاالله باسلام خدمت تمامی دوستان، (ali.roozbehan3276@gmail.com) از خداوند منان خواستارم ، بحق خوبان درگاهش، که همه دوستان به حق و حقوق واقعی شان که همانا زمینهای فاز 5 هست ، برسند و عاملین این کلاهبرداری به اشد مجازات محکوم شوند. آمین . . . . ضمنا اگر اطلاعات جدیدی داشتید خوشحال میشم که اینجانب روهم در جریان قرار بدید. سپاس ( همراهم : 7105846 _ 0912 )

سلام دوستان آیا موافقید که پس از اینکه آقای روحانی رسما ،پست ریاست جمهوری رو تحویل گرفت،یک تجمع اعتراضی و قانون مند در خیابان پاستور ( محل دفتر کار ایشان) برگزار کنیم؟؟؟؟؟؟ [رضایت][رضایت] و حتما با خود ایشان هم دیدار داشته باشیم ، چراکه گویا در داخل زمینهای ما ، مسکن مهر را دولت احمدی نژاد ساخته است. دوستان از حالا باید شروع به اطلاع رسانی کنیم.

علیرضا

به وبلاگم سربزن منو لینک کن[گاوچران]

حمید

منم جزء مالباختگان هستم. اگر بشود هیئت مدیره منتخب خودمان را برای پیگیری مطالبات در تعاونی مسکن برق تشکیل دهیم. همچنین می توانیم یک شبکه تلفن همراه برای ارتباطاتمان ایجاد کنیم تلفن همراه من 09124243035 - حمید آزادی

ناشناس

قرار ما ، ساعت 10 صبح روز یکشنبه 20 مرداد میدان پاستور مقابل دفتر ریاست جمهوری محترم.......

سهرابی

عمری دگرببایدبعدازفراق مارا کاین عمرصرف کردیم اندرامیدواری

من یک مالباخته این زمینها هستم. اگر به تناسب قیمت خریداری شده زمین (32 میلون تومان در سال 86 به خرید زمین پول دادم) مبلغ معادل آن در مرکز شهر تهران( آن سال میشد با 32 ملیون یک آپارتمان 50 متری در مرکز تهران خرید) قیمت یک آپارتمان 50 متری مرکز تهران یعنی 250 ملیون تومان بدهند، از زمین صرفنظر کنم. یعنی زمین را به روز به پول تبدیل کنند.

منم

با سلام .از شعر آن روزها خیلی خوشم اومد.من خیلی آشنا نیستم این شعر از فروغه؟ لطف کنید بگید از کیه؟

مسعود

منم از مال باختگان هستم لطفا خبری شد به منم خبر بدید ایمیل:hasty_h@ymail.com